Måndag 6 juli 2020

Västerbottningen

Kontakt

Fredrik Bjärnesand

Redaktör

Nordmaling & Bjurholm

0930 - 773 120

fredrik.bjarnesand@vasterbottningen.se

Emma Garzon

Reporter (föräldraledig)

Vännäs & södra Umeå

090 - 711 386

emma.garzon@vasterbottningen.se

Rolf Jakobsson

Reporter (vikarie)

Vännäs & södra Umeå

076 - 677 47 86

rolf.jakobsson@vasterbottningen.se

Gunnar Eriksson

Reporter

Sport

090 - 711 396

gunnar.eriksson@vasterbottningen.se

John Bakke

Reporter

Vindeln & norra Umeå

0933 - 77 29 60

john.bakke@vasterbottningen.se

Viktor Lagerborg

Digital redaktör

070 - 245 98 93

viktor.lagerborg@vasterbottningen.se

Maria Wennberg

Politisk redaktör

 

debatt@vasterbottningen.se

Rolf Sjödin

Prenumerationssäljare

090 - 71 13 87

rolf.sjodin@tidningarinorr.se

Erica Lundholm

Prenumerationsansvarig

090 - 71 13 81

prenumeration@tidningarinorr.se

 

Philipp Jolidon

Annonsansvarig

090 - 71 15 15

philipp.jolidon@tidningarinorr.se

Våra redaktioner
Vegagatan 12
911 31 Vännäs
Häradsvägen 121
922 31 Vindeln
Kyrkogatan 3
914 33 Nordmaling
Lokalskribenter

Förutom våra anställda reportrar använder sig Västerbottningen också av lokalskribenter som då och då skriver artiklar och snappar upp händelser för tidningens räkning.

Vill du bli lokalskribent?

Om du är intresserad av att skriva artiklar om dina hemtrakter kan du kanske bli en av våra lokalskribenter. Det krävs ingen särskilt utbildning eller bakgrund men tidigare erfarenhet av skrivande och/eller foto är en fördel.

Laddar
*
*
*
*
*